Funkce programu FAKTURATIK

Fakturatik krabicePokud hledáte řešení pro vystavování faktur, které je šikovné a současně levné, jste na správné adrese! FAKTURATIK Vám nabízí spoustu užitečných funkcí - můžete v něm vytvářet a upravovat doklady, evidovat svůj sortiment, spravovat platby, takže už žádnou nezapomenete uhradit včas!

Co obsahuje FAKTURATIK?


Doklady
Fakturatik hlavní oknoJiž v hlavním okně programu najdete tříděný seznam všech Vašich dokladů. Tady je můžete vytvářet, editovat, tisknout, exportovat, filtrovat, řadit, prohledávat... Faktury po době splatnosti již nepřehlédnete, platby lehce zaevidujete, ke všem údajům se dostanete jednoduše a rychle.

Evidence a vedení skladových zásob
Fakturatik sortimentPřehledný seznam materiálů, zboží a služeb, které nabízíte. Každá položka může kromě základních údajů obsahovat i obrázek, čárový kód a nezávislé ceny ve vícero měnách. Pro vybrané položky je možné sledovat také jejich příjmy, výdaje, rezervace a celkovou zásobu.Platby
Fakturatik-platbyEvidence přijatých a uskutečněných plateb. Pokud si uplatňujete výdaje paušálně, toto je „peněžní deník“ právě pro Vás. Okamžitě uvidíte celkovou výši zdanitelných příjmů a výdajů, stejně jako zůstatek na Vašem účtu.
A pro všechny je zde grafický přehled příjmů v jednotlivých měsících, statistika, třídění podle měny, specifikací nebo obchodních partnerů.
A navíc je tato evidence bez omezení již ve FREE verzi!

Co ještě nabízí FAKTURATIK?


Vlastní typy dokladů
Fakturatik-ukázka fakturyPotřebujete si v programu vytvořit zakázkový nebo reklamační list? Žádný problém. Kromě základních typů (cenové nabídky, objednávky, zálohové faktury, faktury, opravné daňové doklady, dodací listy, výdejky, příjemky a přijaté faktury) Vám FAKTURATIK nabízí možnost nadefinovat si neomezené množství uživatelských typů dokladů. Pro každý z nich můžete zadat jeho popis, předdefinovat obchodního partnera, bankovní účet, variabilní položky a určit, jakým způsobem se bude doklad hradit a jaký vliv budou mít jeho položky na stav zásob.

Automatické číslování
Automatické číslování (nezávislé pro každý typ dokladu) s možností manuálního zadání, opravy a automatické kontroly duplicity.

Texty pro doklady
Využíváte ve Vašich dokladech podobné texty? Nemusíte je vypisovat ručně. Stačí je jenom jednou zadat do evidence textů a při tvorbě dokladu už jenom vybrat ten správný.

Sledování úhrad
S programem FAKTURATIK budete mít přehled o všech úhradách. Zaplacených, přijatých, částečných, v hotovosti i o platbách z účtu.

Doklady pro zahraniční obchodní partnery
Obchodujete i mimo Českou republiku? FAKTURATIK Vám vystaví doklad i v jiné měně a v jiném jazyce. Ku příkladu slovensky, maďarsky, anglicky, německy, francouzsky, španělsky... Potřebujete poslat do zahraničí nestandardní doklad? Nevadí, nutné texty si můžete napsat sami a zapsat do zabudovaného slovníku.

Rekapitulace dokladu bez omezení
FAKTURATIK automaticky spočítá sumy všech položek v dokladu a uvede je v přehledné rekapitulaci. Vy však můžete vstupovat i do ní a výslednou sumu např. snížit o zaplacené zálohy.

Zprostředkovatelé
Chcete odměnit Vaše zprostředkovatele podle dosaženého prodeje? Přiřaďte ke každé faktuře konkrétního zprostředkovatele a FAKTURATIK zjistí, kolik Vám v průběhu vybraného období vydělal.

Evidence obchodních partnerů
Chcete Vašim obchodním partnerům poskytnout individuální slevu nebo splatnost, či vystavit jim doklad bez DPH? Potřebujete informaci, kterou Vám FAKTURATIK sám oznámí při vystavení další faktury pro tohoto obchodního partnera? Potřebujete vytisknout obálky nebo etikety s adresami? Ano, FAKTURATIK myslí i na to.

Pestré doklady
Fakturatik-faktura s obrázkyUdělejte Vaše doklady pestřejší a použijte v nich i logo Vaší firmy a obrázky položek. Vytiskněte i razítko s podpisem a ušetřete tak čas.

Hromadné funkce
Čas ušetříte i při hromadném tisku dokladů nebo přeceňování a přeřazování položek sortimentu do jiné sazby DPH, FAKTURATIK Vám s tím pomůže.

Možnost aktualizace podle zákona o účetnictví
Obáváte se, že vláda změní sazby DPH? Nebo přidá další? FAKTURATIK myslí i na to. Eviduje všechny staré i nové sazby.

Exporty a importy
FAKTURATIK údaje před Vámi neskrývá. Importy a exporty údajů z/do textového souboru CSV a export všech tiskových výstupů do PDF Vám jistě pomohou.

Tiskové sestavy na míru
Chtěli byste mít na faktuře větší písmo? Nebo písmo jiné barvy? Nebo byste ji chtěli mít úplně jinak? FAKTURATIK obsahuje zabudovaný editor, ve kterém je možné upravit libovolnou tiskovou sestavu.

Víceuživatelský přístup
FAKTURATIK může využívat vícero uživatelů současně. Pro každý doklad je známo datum, čas vytvoření, poslední editace, stejně jako jméno uživatele, který tuto změnu vykonal. Každý uživatel se může k programu přihlašovat pomocí svého hesla a na dokladech může mít své vlastní razítko.

Neomezené množství firem
Máte vícero firem? Není problém. Všechny zpracujete, nemusíte FAKTURATIK koupit pro každou zvlášť.

Široké možnosti nastavení
Měny, sazby DPH, státy a obce, specifikace, texty pro doklady, obrázky, firmy, slovník, nastavení výchozí sazby DPH, účtu pro úhrady, počtu dní po splatnosti, volitelná kontrola záporných zůstatků zboží, denního automatického zálohování údajů nebo zjišťování nových verzí programu... A jako bonus – nastavení vzhledu programu. Na výběr je 30 možností.

JEŠTĚ VÁHÁTE? NEMUSÍTE!
FAKTURATIK si můžete stáhnout a začat používat ihned. Zdarma a bez jakékoliv registrace v něm můžete vytvářet doklady pro 5 obchodních partnerů! A když budete potřebovat víc, stačí si jednorázově koupit licenci a můžete pokračovat ve Vaší práci!