Fakturatik > Otázky > Jak přenést údaje do nové databáze?

Jak přenést údaje do nové databáze?

Fakturatik nabízí funkci „Přechod do nové databáze“, pomocí které můžete vytvořit novou databázi a zároveň do ní zkopírovat všechny základní údaje a nastavení (seznam obchodních partnerů, sortimentu, měn, specifikací apod.) Zároveň si můžete zvolit, jestli chcete do nové databáze přenést i všechny neuhrazené doklady a nevybavené objednávky a jestli se má položkám sortimentu automaticky nastavit počáteční zásoba a cena. Funkci spustíte tak, že v hlavním okně kliknete do Menu-Servis-Přechod do nové databáze.

Použít tuto funkci?
ANO – pokud evidujete příjmy a výdaje položek sortimentu a chcete mít každý rok evidovaný v samostatné databázi nebo pokud si založíte novou firmu a chcete pro ni použít seznam obchodních partnerů a sortimentu z původní firmy.
NE – pokud vystavujete jenom doklady a chcete mít možnost zobrazit jejich seznam za všechny roky naráz.

Jak udělat přechod, pokud je databáze na serveru?
Funkci je potřebné spustit v programu (stačí i FREE verze), který je nainstalován na serveru (tj. na počítači, kde se nachází databáze).

Jak k nové databázi přistupovat z jiného počítače?
Stejným způsobem jako k původní databázi – do souboru aliases.conf přidejte alias (přezdívku) a cestu k nové databázi. Například:
Nase firma 2017 = D:\Fakturatik\Data2017.fakt
Tento nový alias potom zadejte při spouštění programu ze vzdáleného počítače.